Przedsiębiorstwo Budowlane Sigma działa z sukcesami na trójmiejskim i ogólnopolskim runku budowlanym od października 1996 roku. W początkowej fazie zajmowaliśmy się budownictwem ogólnym, realizacją mniejszych inwestycji, w tym domów jednorodzinnych i rezydencji oraz podwykonawstwem na rzecz dużych podmiotów budowlanych. Obszar działalności firmy początkowo obejmował okolice Małego Trójmiasta Kaszubskiego.
    W miarę upływu czasu i rozwoju firmy, zasięg rozszerzył się i objął całe województwo pomorskie. Rok 2013 przyniósł zmianę struktury właścicielskiej firmy, w spółce pozostali Ryszard Ochocki i Roman Wierciński.

    W 2014 roku zakupiliśmy plac składowy z halą przy ulicy Przemysłowej w Wejherowie. Po okresie restrukturyzacji nastąpił bardzo szybki rozwój firmy w związku z szeroko sięgającymi inwestycjami w zasoby sprzętu,samochody ciężarowe oraz maszyny budowlane. Dbając  i podnosząc warunki pracy pracowników fizycznych i kadry zleciliśmy przygotowanie projektu przebudowy hali. W czerwcu 2016 roku przystąpiliśmy do modernizacji trwającej rok. Nowe biuro i zaplecze magazynowe pozwala nam na znacznie większe możliwości rozwoju oraz podniesienie poziomu i standardów pracy dla naszych pracowników. 

    Dysponujemy młodą, doskonale wykształconą kadrą inżynierską, zatrudniamy łącznie ponad 100 osób, od lat współpracujemy z wieloma firmami podwykonawczymi. Tworzymy dużą grupę, która nie boi się realizować coraz to większych inwestycji, zarówno jako podwykonawcy wykonujący w całości stan surowy jak i generalny wykonawca realizujący całą inwestycję pod klucz.
    Bazując na bogatym doświadczeniu zachęcamy do korzystania z naszych usług w zakresie budowy nowych obiektów. Posiadamy potencjał, doświadczenie oraz szerokie zaplecze sprzętu, które pozwala nam na prowadzenie usług w charakterze generalnego wykonawcy, a dzięki sprawnej organizacji zadania wykonujemy rzetelnie i terminowo. Ideą naszej firmy jest jakośc i precyzja wykonywanych usług. Od restrukturyzacji struktury firmy, spółka wyraźne zaczęła ukierunkowywać specjalizację w kierunku prac żelbetowych w ogólnym znaczeniu. 
    Tworzymy obiekty użyteczności publicznej takie jak baseny, pełnowymiarowe hale sportowe, budynki wielorodzinne, hale przemysłowe, biura i hotele. Zbudowaliśmy bardzo pozytywne kontakty z lokalnymi deweloperami, z którymi wspólnie planujemy inwestycje na nadchodzący okres. Możemy pochwalić się realizacją takich projektów jak stany surowe obiektów: Baltic Plaza w Gdyni i Hotel Skipper w Rewie, budowę biura i hali przemysłowej dla firmy Wikęd oraz firmy Ratpol, budowę wielu osiedli mieszkaniowych dla Orlex Invest. 
    Jesteśmy także generalnym wykonawcą stanów surowych wielu przedsięwzięć realizowanych między innymi dla Spółki Polnord, Urzędu Miasta Gdańsk i Urzędu Miasta Sopot.